Jak nainstalovat průtokový ohřívač

Výrobce u většiny typů dodává jako součást balení i připojovací příslušenství, takže po zakoupení např. umyvadlové sestavy M3/END nebudete muset nic dokupovat a shánět, jen rozbalíte krabici a začnete s montáží.

Malý průtokový ohřívač řady M

Malý průtokový ohřívač řady M má odnímatelný zadní kryt, který má zároveň funkci nástěnného držáku. V balení jsou přiloženy i dva šrouby s hmoždinkami. Těmi upevníte plastový držák na požadované místo a průtokový ohřívač nasadíte do drážky a zacvaknete. Pak napojíte hadičky vedoucí z baterie k průtokovému ohřívači a pustíte střídavě teplou i studenou vodu na několik minut, aby se průtokový ohřívač odvzdušnil (podle návodu). Jako poslední krok je připojení průtokového ohřívače k elektrické síti. Elektrický kabel je také součástí ohřívače. Celá montáž a zprovoznění zabere nanejvýš 30 minut.

Kompaktní průtokové ohřívače vody

Vyšší kategorie - Kompaktní průtokové ohřívače vody, mají trochu odlišný způsob montáže, kde již musí být určitá stavební příprava,( pokud je ohřívač na viditelném místě ).

Jak napojit vodu

Napojení vody - pokud je ve stěně, tak s roztečí 100 mm a elektrickou přípojku 400V vyvedenou na správné místo pod ohřívačem. Pokud je toto připraveno, pak samotná montáž a zprovoznění kompaktního průtokového ohřívače je provedena také do 30 minut. Jestliže je tento typ průtokového ohřívače umístěn například pod dřezem ve skříňce a napojen na baterii flexihadicemi, je montáž ještě jednodušší, podobně jako u typové řady M-malé průtokové ohřívače.

Komfortní průtokové ohřívače

Třetí a nejvyšší kategorie - Komfortní průtokové ohřívače vody, se obvykle instalují na stěnu do koupelny. V případě montáže těchto modelů průtokových ohřívačů jsou kladeny vysoké nároky na estetické provedení instalace.
Tady je přesná stavební příprava nutností. Připojení na vodovodní rozvod a elektřinu je provedeno skrytě, pod čelním krytem ohřívače. Součástí balení je u těchto komfortních průtokových ohřívačů speciální sada pro vodovodní připojení se závitovými vsuvkami a uzavíracím ventilem včetně filtru.Dále kovový montážní držák na stěnu se šablonou pro přesné vyvrtání otvorů a speciální manžeta pro elektrický kabel. Když je přípravná fáze hotova, pak je to již opět pouze pohodlná práce. Průtokový ohřívač např. DEX se usadí na kovový držák na stěně, zajistí se jedinou montážní maticí. Dále se našroubují dvě převlečné matice na vodovodní přípojky a do svorkovnice v ohřívači se připojí elektrický kabel. Pak jen pustíte vodu ohřívačem, aby se dokonale odvzdušnil a na závěr sepnete elektrický jistič a průtokový ohřívač se uvede do provozu. Instalace a zprovoznění průtokového ohřívače je opět velmi rychlé.

Instalace a zprovoznění průtokového ohřívače

V každém případě je však potřeba se podrobně seznámit s návodem k použití před montáží. V příručce jsou uvedeny všechny podrobnosti a ostatní možnosti provedení instalace. Také jsou na internetu připravena montážní videa Clage, která vás dokonalým způsobem seznámí s pracovním postupem .


:
:
:
:
:
Kontaktní údaje:
*
*
*
*
*
Potřebujete poradit?

Kontaktuje nás

Produktové řady

Vyberte si vhodný produkt

Napište nám

Jsme Vám k dispozici

Kalkulačka

Chcete spočítat úsporu?

Kde nás najdete

Jsme tu pro Vás

Online chat

Poradíme Vám ihned

SEO optimalizace