Jak vybrat průtokový ohřívač do kuchyně

Správný výběr průtokového ohřívače pro kuchyň v několika krocích.

První otázka: jak bude v kuchyni zajištěno umývaní nádobí ? Bude tam myčka.

V případě že hlavní mytí bude probíhat v myčce nádobí a ručně se občas opláchne jen pár drobností, není nutné použít příliš výkonný průtokový ohřívač ke dřezu. V takovém případě se uplatní malý tlakový průtokový ohřívač typ MBH4 nebo MBH6, volba také záleží na možnostech elektrického přívodu k ohřívači. Podrobné údaje jsou dostupné na webu u každého modelu v "Informaci o výrobku".

Pokud teprve plánujete a nemáte ještě zakoupenou dřezovou baterii, můžete použít levnější varintu v podobě beztlakového průtokového ohřívače M4 nebo M6 a zakoupit jej v sestavě s beztlakovou baterií např. kuchyňská sestava M4/EKM. Cenově tato sestava vychází výhodněji, než nákup jednotlivých komponentů.

Druhá otázka: mám slabý jistič pro průtokový ohřívač, co pak?

Další možnost zajištění dostatečného množství teplé vody je Malý zásobníkový ohřívač. Jestliže máte v blízkosti dřezu dostatek místa pro umístění malého zásobníku (v38x š30x h29cm) můžete zvolit toto řešení. Uplatnění najde zejména v místě s nízkým elektrickým příkonem, kde nelze připojit průtokový ohřívač. Zásobníky s objemem 5 litrů mají příkon pouze 2,0 KW/230V-10A a ohřívací cyklus trvá pouhých 8-10 minut. Je však nutné použít beztlakovou baterii.

V nabídce jsou také větší zásobníkové ohřívače vody s objemem 10 nebo 15 litrů, které mají příkon 2,2 KW/230V. Tyto větší zásobníky mohou být napojeny i na běžné tlakové baterie (s použitím pojistného ventilu).

Třetí otázka: Nepoužívám myčku a potřebuji dostatečné množství teplé vody ke dřezu.

Toto řešení bude vyžadovat třífázovou elektrickou přípojku 400 V s jištěním nejlépe 3x20A. Pokud ji máte k dispozici můžete se rozhodnout jaký typ průtokového ohřívače použijete. Určitě se však bude jednat o model z nabídky kompaktních průtokových ohřívačů. Volba modelu je víceméně otázkou uživatelských nároků na možnosti ovládání teploty. V nabídce najdete ekonomické modely CDX-U 7 nebo 11KW s pevným nastavením teploty max. 60°C, nebo model CEX-U 11 nebo 13KW s displejem, kterým lze plynule regulovat teplotu, uložit si dvě vlastní volby do paměti, nebo použít servisní menu pro kontrolu parametrů ohřívače. Výrobce bere v úvahu i skrytou instalaci ohřívače na méně dostupné místo a k tomu účelu je ideální model CFX-U s dálkovým ovládáním, které má stejné funkce jako displej na průtokovém ohřívači.


:
:
:
:
:
Kontaktní údaje:
*
*
*
*
*
Potřebujete poradit?

Kontaktuje nás

Produktové řady

Vyberte si vhodný produkt

Napište nám

Jsme Vám k dispozici

Kalkulačka

Chcete spočítat úsporu?

Kde nás najdete

Jsme tu pro Vás

Online chat

Poradíme Vám ihned

SEO optimalizace