Průtokový ohřívač je hospodárné a pohodlné řešení ohřevu teplé vody v rekreačních objektech

Spotřeba energie k přípravě teplé vody

Podíl spotřeby energie k přípravě teplé vody, představuje u běžné domácnosti více než 20% z celkových provozních nákladů. Průtokové ohřívačevody nám řeší efektivnější způsob ohřevu teplé vody a tím nám realizují výrazné úspory jak za energii, tak za vodu. U rekreačních objektů jde ještě i o něco jiného. Majitelům rekreačních objektů nabízejí průtokové ohřívače CLAGE větší uživatelský komfort v podobě okamžité možnosti mít teplou vodu -bez ztráty času, což neplatí při ohřevu teplé vody v zásobníkových ohřívačích.

Průtokové ohřívače CLAGE

Po ukončení pobytu nastane další okamžik, kdy v bojleru zůstává teplá voda, která nebyla použita. Tato vynaložená energie (i náklady) na její ohřev přijdou nazmar. Tyto úskalí provozního režimu odpadají při použití průtokových ohřívačů, které vás v ničem neomezují. Za pozornost také stojí zdravotní rizika. V zásobníku zůstane objem vlažné vody po delší dobu, což podporuje vznik různých vodních bakterií včetně Legionelly. Nikdo po příjezdu na chatu nevypustí celý obsah bojleru, aby si ohřál čerstvou vodu... Tady je opět další přednost průtokového ohřevu vody, kde není téměř žádný objem uložené vody. Průtokový ohřívačzajišťuje hygieničtější a efektivnější způsob ohřevu.

Průtokové ohřívače jsou prostorové minimálně náročné, což uživatelé rekreačních objektů ocení. Tyto přístroje jsou instalovány přímo v místě použití a minimalizují tak ekonomickou ztrátu z důvodů nadměrné délky přívodního potrubí. Teplá voda je k použití ihned a v neomezeném množství.

Decentralizovaný způsob ohřevu

Decentralizovaný způsob ohřevu s využitím elektronického průtokového ohřívače vody, nabízí řešení pro zásobení každého typu odběrného místa. Ohřejí vodu na přesně nastavenou teplotu pouze v takovém množství, jaké je ve skutečnosti požadováno. Uživatel si může nastavit teplotu vody podle potřeby, a to buď na displeji ohřívače, nebo pomocí bezdrátového dálkového ovládání. Inteligentní elektronická řídící jednotka detekuje průtok vody a reguluje automaticky skutečnou spotřebu energie k dosažení přednastavené výstupní teploty. Při kolísání průtoku vody dokáže tento průtokový ohřívačautomaticky udržovat nastavenou teplotu.

Průtokové ohřívače

Průtokové ohřívače jsou vybaveny snímačem průtoku a čidly teploty. Dokážou pracovat i s předehřátou teplou vodou a následně ji efektivně dohřívat na požadovanou teplotu. To je ideální vlastnost pro použití v systémech se solárním ohřevem vody, nebo v kombinaci s tepelným čerpadlem.

Průtokový ohřívač se automaticky vypne v okamžiku uzavření vodovodní baterie.Průtokové ohřívače řeší individuálně a účelně zásobení teplou vodou s velkou úsporou.


:
:
:
:
:
Kontaktní údaje:
*
*
*
*
*
Potřebujete poradit?

Kontaktuje nás

Produktové řady

Vyberte si vhodný produkt

Napište nám

Jsme Vám k dispozici

Kalkulačka

Chcete spočítat úsporu?

Kde nás najdete

Jsme tu pro Vás

Online chat

Poradíme Vám ihned

SEO optimalizace