Správný výběr průtokového ohřívače pro koupelnu v několika krocích

První otázka zní: jaká odběrná místa v koupelně potřebuji pokrýt a jak výkonný ohřívač potřebuji.

Určení výkonu elektrického průtokového ohřívače vody závisí na odběrném místě s největšími nároky na průtok vody. Pokud je v koupelně vana, tak je potřeba instalovat minimální výkon ohřívače 18kW/400V.
To proto, že takový výkon ohřívače zvládne ohřát cca 9 litrů vody za minutu, a tak bude vana naplněna v krátkém čase. Při menším průtoku by naplnění trvalo příliš dlouho a voda by postupně chladla. Stejný výkon ohřívače je potřeba zvolit i v případě, že bude v provozu více odběrných míst souběžně.
Pro menší koupelnu s umyvadlem a sprchou je možné instalovat ohřívač s výkonem 13,5 kW/400V. To však doporučujeme jen v případě, že není možnost instalace 18kW

Druhá, možná zásadní otázka : mám vhodné připojovací podmínky pro instalaci průtokového ohřívače k požadovanému účelu - výkonu?

Každý elektrický spotřebič vyžaduje s ohledem na příkon odpovídající elektrické připojení. S tím souvisí požadovaný průřez vodičů v přívodním kabelu a odpovídající hodnota jističe v rozvodné skříni. Každý průtokový ohřívač CLAGE má na webu k dispozici dokument "Informace o výrobku", kde je přehledně v tabulce podrobná specifikace všech potřebných parametrů.

Třetí otázka: Který model průtokového ohřívače je vhodný k mému provoznímu režimu.

Elektrické průtokové ohřívače CLAGE se vyrábí v několika provedeních. Široké možnosti ovládání a funkcí nemusí být vždy výhodou, pokud je takový typ ohřívače instalován v nevhodném prostředí. Například ve sprchách pro zaměstnance by takový model asi trpěl a ovládací display by brzy přišel k újmě. V takovém místě je ideální např. model průtokového ohřívače DBX s hladkým krytem bez ovládacích prvků, kde je možné nastavit teplotu uvnitř, na elektronické desce např. 45°C a nikdo nemusí o ohřívači více vědět. Do sprchy přijde voda o této stabilní teplotě a nemusí se ani používat kohoutek se studenou. Takto lze ušetřit i vodu, protože se nikdo již nezdržuje nastavením optimální teploty. Tu dostává přímo z ohřívače.

V domácnosti je to samozřejmě jinak...

Pro moderní domácnost s více členy, si můžete pořídit typ průtokového ohřívače DSX Touch, který má velmi sofistikované ovládání a software. Je to skutečně zařízení pro přípravu teplé vody bez kompromisů. Komunikace a ovládání probíhá prostřednictvím dotykového displeje. Ten nabízí jak možnost ovládání teploty, tak současně i informační funkce. Software umožňuje zřízení 4 uživatelských účtů. To znamená, že každý uživatel si může zvolit individuální nastavení teploty pro různé funkce, které si uloží do paměti a při bězném provozu si jen jedním dotykem změní teplotu ( například pro umyvadlo mám nastavenou teplotu 38°C pak jdu do sprchy a přepnu na 40°C) nemusím nic seřizovat.

Tento průtokový ohřívač dokáže i měřit spotřebu vody a elektřiny a vypočítat provozní náklady a to třeba u každého uživatele zvlášť. Software ohřívače dokáže zobrazit i provozní a servisní údaje ohřívače, v případě poruchy umí diagnostikovat příčinu potíží. Podrobnosti jsou uvedeny v dostupném manuálu.

Společnost CLAGE nabízí propracovanou nabídku moderních typů elektrických průtokových ohřívačů vody, pro široké použití.


:
:
:
:
:
Kontaktní údaje:
*
*
*
*
*
Potřebujete poradit?

Kontaktuje nás

Produktové řady

Vyberte si vhodný produkt

Napište nám

Jsme Vám k dispozici

Kalkulačka

Chcete spočítat úsporu?

Kde nás najdete

Jsme tu pro Vás

Online chat

Poradíme Vám ihned

SEO optimalizace