Historie společnosti Clage

1951

V tomto roce založil v Lüneburgu Claus-Holmer Gerdes, svou firmu.

Průtokové ohřívače logo
Claus Holmer Gerdes

1956

Clage

Společnost byla zapsána v Lüneburgu do obchodního rejstříku pod jménem: Claus-Holmer Gerdes – průtokové ohřívače vody. První průtokový ohřívač vody S1..3 měl integrovaný uzavírací ventil vody a ohřev probíhal neizolovaným topným prvkem.

1961

U2-N de luxe

Klíčovou součástí malého průtokového ohřívače vody U1, byl vysoce výkonný topný článek, který nabízel snadnou opravu a rychlou výměnu.

Kulaté provedení U2-N jako luxusní model, se prodával úspěšně v Německu a jiných zemích světa.

Průtokové ohřívače
Průtokový ohřívač
Clage deluxe

1975

Ursel Gerdes

Po smrti zakladatele firmy, převzala vedení společnosti jeho manželka Ursel Gerdes a připravila základy pro další úspěch, rozšířením výroby v areálu Pirolweg v Lüneburgu.

1978

Bylo dosaženo ročního prodeje 10.000 U2-N de luxe z vlastní produkce.1981

M1

Byl úspěšně představen nový tvar průtokového ohřívače vody M1 který okamžitě nahradil původní kulatý ohřívač. Výroba U2-N se zastavuje v roce 1985.

Průtokové ohřívače
Průtokový ohřívač

1986

Malé, ale výkonné!

Slogan 1986 – 1994

Oba synové, Jörg a Joachim se připojují ke společnosti. Model M1 se dostává stále více do podvědomí širokého okruhu zákazníků jako ohřívač, který šetří vodu i energii.1988

Firma se stále více zaměřuje na ekologické aspekty. Distribuce přechází na specializované maloobchodníky. Vzniklo prosklené administrativní křídlo s kancelářemi.

1989

C-serie

C-serie

CLAGE průtokové ohřívače vody se stávají velmi populárními a jsou novým průkopníkem v Německu. Rozvíjí se exportní obchod, je představena nová C série se systémem trubkového topení a další modely následují.1990/1991

Během posledních 3 let se počet prodaných průtokových ohřívačů ztrojnásobil a dosáhl téměř počtu 100.000 kusů ročně.

Průtokové ohřívače
Průtokový ohřívač
Clage

Areál společnosti se zvětšil trojnásobně převzetím okolních budov.

1992

CLAGE byla nově registrována jako CLAGE GmbH, Dalším impulsem je rozšíření sortimentu výrobků, který již zahrnuje velké průtokové ohřívače vody a zásobníky teplé vody.1994

Clage logo

Logo 1994 – 2002

... hospodárně teplá voda

Slogan 1994 – 2015

DX18..27 a FDX

Průtokové ohřívače
Průtokový ohřívač

Nový elektronicky řízený ohřívač vody DX přináší inovativní přednosti: vynikající design, úplně nový komfortní ovládací panel, který je velmi dobře přijat.

Prostřednictvím rádiového dálkového ovládání FDX je možné ovládaní průtokového ohřívače DX 18..27 i v případě, že je přístroj instalován skrytě.

1996

Je založena CLAGE Polska Sp. z o.o.1997

M3..7

Průtokové ohřívače - ekologické
Průtokový ohřívač

Nový malý průtokový ohřívač řady M 3..7 nahrazuje předchozí M 1 a získává cenu iF Design Award.

1998

Je dáno do provozu Moderní vysokoúrovňové skladiště s úložnými místy pro 600 palet.

1999

Průtokové ohřívače

CLAGE začíná vyrábět sérii CX. Nový CBH11 se stává prvním průtokovým ohřívačem vody speciálně navrženým pro kuchyňské dřezy. Elektronický ohřívač CBX13 nabízí ovládací panel pro nastavení teploty. Společnost VDE Germany poprvé certifikuje společnost podle normy ISO 9001 pro vývoj, výrobu, prodej a servis elektrických průtokových ohřívačů vody.

2002

Průtokové ohřívače

Logo se sloganem 2002 – 2015

MH / MDH

Průtokové ohřívače MH a MDH

Po více než 20 letém úspěšném období, se aktualizuje nová generace ohřívačů MH (beztlaková instalace) a MDH (tlaková instalace).2003

Průtokové ohřívače
Průtokový ohřívač

CLAGE přebírá prodej a distribuci ZIP Hyroboil a představuje první automatické jednotky pro přípravu vařící vody pro spodní instalaci. Elektronická funkce modelu umožní připravit jak vařící tak i chlazenou vodu.

DLX 24

Průtokové ohřívače DLX

Dokončuje se výroba elektronicky řízeného průtokového ohřívače vody série DX. CLAGE vyvíjí typ DLX 24. Jedinečnost tohoto zařízení je v systému MutiplePowerSystem MPS°. Technik může měnit výkon ohřívače v místě instalace v závislosti na stupni jištění.

2005

DSX

Průtokové ohřívače

Druhá generace elektronických ohřívačů vody je představena na mezinárodním veletrhu ISH. Nově vyvinutá řada se skládá ze tří různých typů DSX, DEX a DBX. Nejvyšší model DSX SERVOTRONIC MPS® nastavuje nové standardy, pokud jde o design, možnosti ovládání a vybavení.

Jörg A. Gerdes prezentuje ovládání průtokového ohřívače DSX prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu na ISH 2005.

Průtokové ohřívače ovládání


2007

Po 18 měsících výstavby byla dokončena nová budova v důmyslném designu. V jednom inovačním komplexu budov se centralizují všechna oddělení společnosti. Díky této kapitálové investici počet zaměstnanců překročil 100.

2008

Výroba vlastní elektroniky

Průtokové ohřívače

Podíl průtokových ohřívačů vody s elektronickým řízením se zvyšuje na více než 40% produkce. Aby bylo možné pružně a kvalitativně uspokojit zvýšené požadavky, všechny elektronické desky se vyrábějí samostatně na nové montážní lince SMD v závodě v Lüneburgu.

Solar

Průtokové ohřívače - solární

Je otevřen nový výrobní závod na solární kolektory v průmyslové zóně přístavu Lüneburg. Nově vyvinutý sluneční kolektor SCM 215 se vyznačuje inovativní lehkou geometrií.2009

CFX-U a FX

Průtokové ohřívače
Průtokový ohřívač
Clage

Elektronický průtokový ohřívač vody CFX-U FUNKTRONIC MPS® získal cenu Plus X Award za nejlepší produkt roku 2011. Cena byla udělena za inovativní, energeticky úsporné technologie, mimořádný design a inteligentní a jednoduchý koncept obsluhy.

Současně byly uvedeny do provozu nové elektronické průtokové ohřívače vody, které nabízejí inteligentní přípravu teplé vody pro kuchyňské dřezy se standardním dálkovým ovládáním.

Nový malý průtokový ohřívač vody MCX SMARTRONIC® byl představen na ISH 2011. Malé zařízení s asymetrickým „V“ tvarem na předním krytu vypadá elegantně a výkonně.

2011

Díky systému inteligentního řízení CLAGE nastavuje nový standard v komfortní regulaci teplé vody a transparentním měřením. Všechny ohřívače vody v domě lze ovládat intuitivně pomocí touchpadu. Rychlý pohled na obrazovku je dostačující pro kontrolu doby provozu, spotřeby vody, energie a samozřejmě také nákladů.2013

Smart Control

Průtokové ohřívače

Díky systému inteligentního řízení nastavuje CLAGE nový standard v komfortní regulaci teplé vody a transparentním měřením. Všechny ohřívače vody v domě lze ovládat intuitivně pomocí touchpadu. Rychlý pohled na obrazovku postačí ke kontrole doby životnosti, spotřeby vody a energie a samozřejmě také nákladů na zvolené období.

2013

Nová stavba

Přímo naproti hlavní budově je postavená moderní nová budova, která se skládá z výrobní haly pro elektronické součástky napojené na dvoupodlažní administrativní budovu. Sklad a logistika bude rozšířena o další halu.2015

Průtokové ohřívače

Logo 2015

Jednoduše úsporné.

Slogan 2015

Průtokové ohřívače

DSX Touch

Na ISH 2015 byl představen DSX Touch. Jednoduchá obsluha prostřednictvím dotykového displeje a transparentní záznam spotřeby inspirují uživatele. Dotykový displej umožňuje rychlé a snadné nastavení několika uživatelů s vlastními profily. Další inovace předvedená na ISH je připojení průtokových ohřívačů vody do systému domácí automatizace KNX.

2017

Smart Control App

Průtokové ohřívače

Řídící aplikace »Smart Control« je nyní k dispozici i v operačních systémech (iOS a Android) pro tablety a smartphony.

Průtokové ohřívače

Top 100 ocenění pro CLAGE
CLAGE je nyní jednou ze 100 nejvýznamnějších inovativních firem v Německu, v kategorii malých a středních podniků. Vědecký novinář Ranga Yogeshwar předal cenu Top 100 vedení společnosti CLAGE v Essenu. Inovační soutěž pro střední podniky hodnotí inovační potenciál různých společností s náročným výběrovým procesem. Nejenže se měří úspěch inovací, ale i inovační klima, organizace, vnější orientace a řízení.:
:
:
:
:
Kontaktní údaje:
*
*
*
*
*
Potřebujete poradit?

Kontaktuje nás

Produktové řady

Vyberte si vhodný produkt

Napište nám

Jsme Vám k dispozici

Kalkulačka

Chcete spočítat úsporu?

Kde nás najdete

Jsme tu pro Vás

Online chat

Poradíme Vám ihned

SEO optimalizace