Jak dlouho používáme teplou vodu během dne?

Kolik teplé vody přes den spotřebujeme?

Uvažovali jste někdy nad otázkou, jak dlouho během jednoho dne skutečně potřebujete teplou vodu a jakou teplotu při jednotlivých denních potřebách vlastně vyžadujeme? Jsou to vcelku zajímavé otázky, které nabývají svého opodstatnění obzvláště, když např. ve své domácnosti provozujete centrální zásobníkový ohřívač, který udržuje veliké množství ohřáté vody po celý den. V obdobích, kdy dochází k výrazným navyšováním cen za odebranou energii ať již elektrickou či jinou nabízí tyto otázky prostor na úvahu jaký způsob ohřevu teplé vody, bojler či průtokový ohřívač apod., je výhodný a co vše je vlastně v průběhu každého jednoho dne v domácnosti potřeba.

Pojďme se tedy nejprve seznámit s tím, co ač všichni provádíme každý den, nemusí každého napadnout a někoho to třeba i překvapí. Řeč je o průměrných dobách odběru teplé vody v domácnosti a její teplotě pro různé denní potřeby.

Sprchování nebo horká koupel s E-komfortními průtokovými ohřívači

Ačkoliv se doba strávená pod sprchou může mnohým zdát delší, strávíme sprchováním v průměru 3 – 5 minut. Pomiňme také dobu strávenou čekáním na přítok teplé vody z bojleru a směšováním vody pro získání své oblíbené teploty. Jak by bylo příjemné otočit koutkem a mít během pár okamžiků dostupnou teplou vodu o očekávané teplotě. Díky E-komfortním průtokovým ohřívačům si takové pohodlí můžete dopřát každý den. 

 

Teplá voda pro kuchyňský dřez a E-kompaktní průtokový ohřívač

K čemu všemu vyžadujeme teplou vodu v kuchyni? Určitě se shodneme na umývání nádobí ať již v plném dřezu či oplach několika drobností, oplachu ovoce, zeleniny a dalších potravin, naplnění sklenice nebo umytí rukou před přípravou jídla. Když nebudeme počítat napouštění plného dřezu, které nám může zabrat okolo 2 minut, jedná se vždy pouze o krátkodobou potřebu teplé vody v trvání nejvýše několika desítek sekund. Pro každou činnost také často vyžadujeme jinou teplotu vody, a tak se často stává, že doba strávená vyčkáváním na přítok teplé vody a její namíchání na správnou teplotu zabere více času než samotné používání žádané teplé vody. Nic z toho však nemusíme řešit díky E-kompaktním průtokovým ohřívačům CLAGE, u kterých je za pomocí dálkového ovládání volba kýžené teploty otázkou jen několika málo stisků tlačítka.

 

Umyvadlo ve sprše nebo na WC a E-mini průtokový ohřívač

Pro hygienický oplach rukou či obličeje nám běžně postačí několik desítek sekund tekoucí teplé vody a někteří z nás teplou vodu pro tyto účely ani nepotřebují obzvláště při myšlence vyčkávání na její přítok z delšího vodovodního potrubí a opět je tu ta věc s mícháním teploty. Díky malému průtokovému ohřívači třeba i skrytě umístěnemu pod umyvadlem však okamžitě teplá voda ani v takovém místě není žádným problémem.

 

Nepřipadne Vám potom neustálý ohřev velikého množství vody o vysoké teplotě v bojleru jako nesmyslné vyhazování peněz, které by se jistě daly využít rozumněji?

Představte si domácnost, ve které je sprchování, užívání si horké koupele, činnosti u dřezu, či mytí rukou pod příjemně teplou vodou v místnostech, kde Vám doposud připadá dostupnost teplé vody nemyslitelná otázkou pouze rychlého zvolení požadované teploty a vyčkáním na její přítok jen několik málo sekund. Vězte, že to vše Vám dokáží zajistit moderní elektronicky řízené průtokové ohřívače vody CLAGE.

Pokud Vám stále připadá ohřívání vody v bojleru jako jediné rozumné řešení, věnujte ještě chvíli pozornosti níže vyobrazenému vyhodnocení roční spotřeby elektrické energie pro ohřev potřebného množství teplé vody pomocí průtokových ohřívačů.


:
:
:
:
:
Kontaktní údaje:
*
*
*
*
*
Potřebujete poradit?

Kontaktuje nás

Produktové řady

Vyberte si vhodný produkt

Napište nám

Jsme Vám k dispozici

Kalkulačka

Chcete spočítat úsporu?

Kde nás najdete

Jsme tu pro Vás

Online chat

Poradíme Vám ihned

SEO optimalizace