Jak je nutné starat se o průtokový ohřívač?

Horší čistota vody a potrubí, nebo chemické složení vody časem může způsobit např.zanesení filtračního sítka na vstupu do ohřívače.

Tady je pomoc jednoduchá, filtrační sítka jsou vyjímatelná, mřížka je z nerezu a dá se dobře vyčistit. Horší případ nastane, když jsou částice velmi malé a vniknou dovnitř ohřívače (kal ze studny nebo vrtu, neupravená voda). To již může mít za důsledek vyčištění nebo opravu průtokového ohřívače v servisu. Kdo používá takovou vodu, tomu doporučujeme v zájmu ochrany zdraví i ochrany průtokového ohřívače, přidat filtrační zařízení vody na vstupu do objektu.

Kvalita vody a nutné chemické čistění

Když víte, že používaná voda je příliš tvrdá a vytváří kotelní kámen, je nutné včas a pravidelně provádět chemické vyčištění topného dílu. Tam se vápenité usazeniny tvoří hlavně na kovových topných spirálách. Pomocí speciálních přípravků na rozpouštění kotelního kamene provedeme proplach topného dílu. Delším opakovaným působením se dají odstranit i hrubší nánosy až do úplné čistoty. Jako prevence vzniku kotelního kamene, nebo snížení množství usazenin se používají elektromagnetické cívky na přívodním potrubí. Chemické složení vody se nemění, pouze elektromagnetické pole zbavuje krystaly solí schopnosti vytvářet inkrust. Působí částečně i na rozklad dříve vytvořených usazenin.

Bezpečnost a ochrana domova

Ten kdo má zájem na bezpečnosti a ochraně vlastního domova, přemýšlí o bezpečném provozu domácnosti a elektrických spotřebičů, které tam jsou umístěny.

Veřejná elektrická síť také představuje v určitých momentech rizikový faktor, zvláště pro elektronické spotřebiče, kam patří i elektronicky řízené průtokové ohřívače vody.

Podobně, jak je před domovním rozvodem vody filtr, tak je vhodné a určitě se vyplatí, přidat do elektrického domovního rozvaděče přepěťovou ochranu, která ochrání všechny elektronické spotřebiče v domácnosti v případě úderu blesku, nebo poruchy na elektrickém vedení.

Běžná "domácí úklidová" údržba jakéhokoliv průtokového ohřívače obnáší jen očištění předního plastového krytu pomocí vlhkého hadříku, případně s použitím běžného saponátu. Podrobnosti k údržbě jsou také uvedeny v návodu k použití.


:
:
:
:
:
Kontaktní údaje:
*
*
*
*
*
Potřebujete poradit?

Kontaktuje nás

Produktové řady

Vyberte si vhodný produkt

Napište nám

Jsme Vám k dispozici

Kalkulačka

Chcete spočítat úsporu?

Kde nás najdete

Jsme tu pro Vás

Online chat

Poradíme Vám ihned

SEO optimalizace