Jak vybrat průtokový ohřívač 

Od moderních technologií se obecně vyžaduje, aby byly lepší než ty staré, aby byly výkonnější, úspornější, s lepším designem a ovládáním. To se také týká technologií a vybavení staveb a domácností. Lidé si staví, nebo rekonstruují nové bydlení z několika důvodů. Jedním z nich může být pocit nezávislosti a individuality.

Při vytváření nového životního prostoru, který má mít hodnotu i pro budoucnost, je nutné se rozhodnout správně v zásadních otázkách technologického vybavení. To bude mít přímý dopad na provozní náklady, spolehlivost a pohodlí.

Co je na provozu domu nejnákladnější

Na otázku, co je na provozu domu nejnákladnější, dostaneme nejčastěji odpověď - vytápění a pak, příprava teplé vody. Je několik způsobů přípravy teplé užitkové vody pro domácnost, ale kdo požaduje moderní, efektivní a nezávislý systém, nakonec dojde k elektrickému průtokovému ohřevu vody. V této oblasti je specialistou společnost CLAGE, která uvedla na trh první elektrický průtokový ohřívač již v roce 1951. Tato firma se specializuje na decentrální a úsporný systém přípravy teplé vody. V nabídce produktů je ucelená řada elektrických průtokových ohřívačů od výkonu 3,5kW až po 27kW, které nabízí řešení jakékoliv instalace a požadavku uživatele. Největší potřeba teplé vody je obvykle v koupelně, kde je současně několik odběrných míst. Tuto úlohu s přehledem zvládne kterýkoliv z k Komfortních průtokových ohřívačů CLAGE. Volba konkrétního modelu už záleží na nárocích uživatele, jestli vyžaduje jednoduchost obsluhy -modely DBX, DEX, nebo chce mít podrobný přehled o provozních údajích, které nabízí modely DSX, jako např. množství spotřebované vody a energie, včetně nákladů, nebo přehled o spotřebě jednotlivých členů domácnosti, přístup do servisního menu, kde jsou informace o teplotě vstupní a výstupní vody o hodnotě průtoku, okamžitém odběru proudu nebo hlášení závady a jiné informace.

Výběr průtokového ohřívače pro koupelnu

Ekonomické řešení pro malou koupelnu, se sprchovým koutem, nabízí řada kompaktních průtokových ohřívačů CLAGE s rozsahem výkonu 6,9 kW - 13,5 kW. Ohřívače jsou velmi malých rozměrů a mají elegantní design, proto není nutné je v koupelně skrývat. Nabízí se varianta pro instalaci se spodním připojením vody tak i s horním. Výrobce myslí i na situaci, kdy je nutné průtokový ohřívač umístit skrytě, a proto je vybaven dálkovým ovládáním. Kompaktní průtokový ohřívač vody je také ideální řešení pro kuchyň. Může být umístěn přímo pod dřezem a pomocí dálkového ovládání je zaručena snadná obsluha.

Jak vybrat průtokový ohřívač do kuchyně

Pro běžný provoz v kuchyni je také vhodné použít ekonomický model průtokového ohřívače CDX7 nebo 11 bez displeje, ale s elektronickým řízením výkonu. V domě máme ještě řadu dalších odběrných míst, které nevyžadují příliš velké množství teplé vody, jako jsou samostatná umyvadla v koupelně, na toaletě, nebo v technických prostorách. K tomu účelu je nejlepší volba Malý průtokový ohřívač. Tady je celá škála možností co se týká výkonu ( od 3,5 kW - 6,5 kW) volby tlakové nebo beztlakové instalace, klasické nebo elektronické provedení průtokového ohřívače. Za pozornost určitě stojí nabídka sestav, kde jsou ohřívače dodávány společně s různými typy beztlakových baterií pro různá použití. Od běžných jednoduchých armatur až po náročné bezdotykové provedení, vše ve vysoké kvalitě.

Možností je skutečně velmi mnoho a konkrétní určení vhodného průtokového ohřívače je otázkou konzultace, která vás nebude nic stát a může vám v budoucnu přinést nemalé úspory nákladů.


:
:
:
:
:
Kontaktní údaje:
*
*
*
*
*
Potřebujete poradit?

Kontaktuje nás

Produktové řady

Vyberte si vhodný produkt

Napište nám

Jsme Vám k dispozici

Kalkulačka

Chcete spočítat úsporu?

Kde nás najdete

Jsme tu pro Vás

Online chat

Poradíme Vám ihned

SEO optimalizace